عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات

مضرات خانه دوبلکس و مزایای زندگی در آن

مضرات خانه دوبلکس : درست مثل زندگی در یک آپارتمان، شما می توانید یک خانه دوبلکس را برای زندگی اجاره یا خریداری کنید. خانه های دوبلکس در هر طبقه مجموعه ای کامل دارند و می تواند یک سرمایه گذاری بسیار خوب برای صاحبان خانه تلقی شود؛ زیرا آنها می توانند در یک خانه با ورودی های مختلف در طرفین، در همان طبقه یا طبقه های مختلف زندگی کنند. چه به عنوان مستاجر و یا صاحب خانه، زندگی در خانه های دوبلکس مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه با برخی از آن ها اشاره می کنیم.

مضرات خانه دوبلکس , مضرات خانه دوبلکس و مزایای زندگی در آن

مزایای زندگی در خانه دوبلکس

مقرون به صرفه بودن : خانه های دوبکس ارزان تر از خانه های دیگر هستند و اکثرا در قسمت های ارزان شهرها واقع می شوند. به طور کل یک گزینه ارزان قیمت برای خرید و یا اجاره تلقی می شوند.

حریم خصوصی : این خانه ها دارای فضاهای بزرگ با قابلیت خصوصی سازی هستند. برای مثال به طور معمول حیاط خانه دوبلکس به قدری بزرگ است که می توان آن را به دو حیاط مجزا تقسیم کرد و بدین ترتیب حریم خصوصی بیشتری برای خود و همسایه قائل شد.

کسب درآمد اضافی : اگر بنا به هر دلیلی از قسمتی از خانه استفاده نمی کنید می توانید به راحتی آن را اجاره دهید و بدین وسیله یک منبع درآمد اضافی داشته باشید. به طور مثال در سال های اولیه خرید و یا ساخت خانه دوبلکس اگر وامی برای رفع نیازها گرفته باشید می توانید با به اجاره گذاشتن بخشی از منزل اقساط خود را پرداخت کنید.

امکان سکونت دو خانواده : خانه های دوبلکس به شما اجازه می دهند به یکی از اعضای خانواده اجاره دهید تا به صورت مستقل از شما ولی در کنار شما زندگی کند.

پوشش بیمه با هزینه کمتر : خانه دوبلکس این امکان را می دهد تا خانه را به عنوان یک خانه واحد بیمه کنید اما در عین حال برای دو خانواده پوشش بیمه ای ایجاد می شود.

فضای بیشتر : خانه های دوبلکس نسبت به سایر خانه ها و آپارتمان ها فضای بیشتری در اختیار ساکنین قرار می دهند. که معمولا دارای حیاط یا باغ کوچک بوده و هم چنین پارکینگ های نسبتا بزرگی دارند و می توانید به صورت مشترک بین چند نفر استفاده کنید.

حس فضای شخصی تر : هنگامی که شما در یک آپارتمان با سایر افراد زندگی می کنید این حس همواره وجود دارد که شما بخشی از حیاط را اجاره کرده اید و نسبت به سایر فضا مالکیتی ندارید، در حالی که در خانه های دوبلکس کل فضای حیاط اختصاص به شما داشته و حس آرامش بیشتری را تجربه می کنید.

آزادی عمل : زندگی در خانه دوبلکس به شما آزادی عمل بیشتری می دهد. برای مثال زمانی که شما فضای سبز یک مجتمع مسکونی را با سایرین به صورت مشترک استفاده می کنید، معمولا هرگونه تغییر و تحولی با رای ساکنین و یا هیات مدیره قابل انجام خواهد بود. در صورتی که زمانی که شما در خانه دوبلکس زندگی می کنید آزادی عمل تمام کمال در مورد نحوه مدیریت باغچه و حیاط خود خواهید داشت.

موقعیت های مختلف : خانه های دوبلکس در نقاط مختلفی از شهر، حومه شهرها و … وجود دارند و به راحتی می توانید محل زندگی خود را بر اساس اولویت های خود تعیین کنید و دست به خرید یا اجاره بزنید.

مضرات خانه دوبلکس , مضرات خانه دوبلکس و مزایای زندگی در آن

مضرات خانه دوبلکس و زندگی در آن

هزینه های نگه داری و حفاظت : در خانه های دوبلکس کل هزینه تعمیرات و نگه داری فضا به عهده شخص خریدار خواهد بود و بدین ترتیب در برخی موارد هزینه های گزافی تحمیل خواهد شد.
عدم تضمین یافتن مستاجر : داشتن خانه دوبلکس این تضمین را به شما نمی دهند که بتوانید به صورت دائم بخشی از آن را اجاره دهید. چرا که برخی افراد ترجیح می دهند در یک آپارتمان کاملا خصوصی سازی شده زندگی کنند تا در یک دوبلکس مشترک.
نوع مستاجر : در خانه های دوبلکس یافتن مستاجر تامل برانگیزتر خواهد بود چرا که معمولا شما باید مستاجری پیدا کنید که بتوانید با وی به خوبی تعامل برقرار کنید.
سر و صدا : از آنجا که خانه های دوبلکس دارای دیوارهای داخلی تک جداره هستند و به خوبی آپارتمان ها از هم جدا نمی شوند ممکن است سر و صدای داشتن یک مستاجر در کنارتان کمی آزاردهنده باشد.
مسولیت حفاظت از خانه : در خانه های دوبلکس مسولیت حفاظت از کل امور خانه به عهده شخص شما خواهد بود و شما در قبال همه امور خانه از جمله نگه داری باغ، تمیز کردن فضا و برف روبی از پشت بام به عهده شما خواهد بود.
ایجاد عدم راحتی : زمانی که شما با یک خانواده دیگر به صورت مشترک در یک خانه دوبلکس زندگی می کنید ممکن است فردی که در قسمت بالایی خانه زندگی می کند این حس را برای فرد پایینی ایجاد کند که دائما تحت کنترل و نظارت است.
محدودیت موقعیت : خانه های دوبلکس معمولا در مراکز شهر به سختی یافت می شوند و این باعث می شود شما اختیار کافی برای انتخاب محل زندگی نداشته باشید.
همسایه ها بد : اگر قبل از انتخاب خانه دوبلکس به خوبی در مورد همسایه ها تحقیق نکنید ممکن است با دردسر داشتن همسایه های بد مواجه شوید
افزایش هزینه ها : در برخی مواقع ممکن است به علت هزینه های ساختمان گاها هزینه های اضافی روی اجاره شما اضافه شود و مجموع اجاره بهای پرداختی توسط شما را به عنوان مستاجر تغییر دهد.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا