قبلا اگه یکی از دوستای من قصد داشت خانه ش را بر اساس یک نقشه خانه دو خوابه زیر ۱۰۰ متر بسازه کمی برام ترسناک بود. چون بلافاصله این سوالات تو ذهنم می آمد که … وضعیت حمام این خانه قراره چطوری باشه !؟ ، اگه سرویس بهداشتی زیر راه پله ی که برای پشت بام می سازن قرار بگیره و زمان ورود به داخلش سرگیر بشه 🙁 واقعا چه وضعیت اسفناکی ممکنه به وجود بیاد! ، یا اصلا بدتر از همه این ها می خوان سرویس بهداشتی و حمامش رو با هم یکی کنن ! اگه یکی هم زمان بخواد از سرویس بهداشتی استفاده کنه اون دیگه باید چیکار کنه !؟؟؟

اما خوشبختانه چیزی که من فهمیدم اینکه وقتی نقشه خانه دو خوابه کوچک که معمولا ۱۰۰ متری یا زیر ۱۰۰ متر هستند، درست و اصولی طراحی بشه واقعا واقعا می توانه زیبا باشه. چرا؟ چون همه چیز به این مربوط میشه که خانه های کوچک رو شما چطوری برای خودتون تعریفش کنید. ما درسایت پلان خانه رویایی من ، نقشه خانه زیر ۱۰۰ متر یا ۱۰۰ متری را جزء خانه های کوچک در نظر گرفتیم.

حالا شاید در کل این سوال در ذهن شما باشه که آیا فضاها در نقشه خانه دو خوابه زیر ۱۰۰ متر خیلی کوچک برای زندگی نمیشن !؟ باید به شما بگم : بله ، اما سوال اساسی و درست اینکه آیا این سبک و مدل از خانه ها می توانه برای شما مناسب باشه یا نه !؟

مجموعه ای از نقشه خانه های ۱۰۰ متری که می توانید بررسی کنید.

اگر زمین شما دارای محدودیتی است که بیشتر از ۱۰۰ متر زیر بنا نمی توانید داشته باشید و باید از مدل نقشه خانه های دو خوابه استفاده کنید با من در ادامه همراه باشید تا شما را در زمینه طراحی پلان خانه ی تان راهنمای کنیم.

به چه میزانی از فضا نیاز دارید!؟

سه چیز مهم که باید اول از همه در نظر بگیرید عبارتند از: خانواده شما چند نفره است!؟ ، شیوه زندگی شما چگونه است!؟ ( مثلا شما جز اون دسته از آدم های هستید که  همیشه مهمانی می گیرید یا نه کسی هستید که از مهمان خوشتون نمیاد. ) و مسائل دیگر نظیر اینکه : آیا حیوان خانگی دارید!؟ یا گیاهان خاصی را در خانه خود پرورش می دهید!؟ و می خواهید باغچه داشته باشید یا نه!؟ و … اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت باشد احتمالا یک نقشه خانه دو خوابه کوچک انتخاب غیر معقولانه ای برای شما باشد. اما در صورت دیگر اگر شما جز خانواده های کم جمعیت هستید و زیاد اهل معاشرت و رفت و آمد نیستید و مهمانی های بزرگ نمی گیرید نقشه خانه های ۱۰۰ متری برای شما مناسب باشد.

می خواهید با زندگی خودتون چیکار کنید!؟

متاسفانه بسیاری از ما آدم ها بودجه نامحدود نداریم و این به این معنیه که ما باید ببینیم چه چیزی برای ما اهمیت داره و قراره چه کاری انجام بدیم!.

نکته ای که به طور کلی در مورد خانه های کوچک مطرح است اینکه هزینه ساخت اون ها کمتر از هزینه ساخت خانه های بزرگ میشه به این ترتیب شما اجازه پیدا می کنید که حقوق و دستمزدی که به سختی بدستش می آورید را پسنداز یا در جاهای دیگه با خیال راحت خرجش کنید.

اگه شما جزء اون دسته از آدم های هستید که بیشتر وقت خود را در حال سفر و جهان گردی می گذرانید پس مدل نقشه خانه دوخوابه ۶۰ متری زیر می توانه انتخاب مناسبی برای شما باشه.

اما از سوی دیگر ، اگر خانه شما در کنار خطوط هوایی باشد یا خیابان روبه روی شما روزانه ترافیک زیادی داشته باشد و سر و صدای این ها آرامش را از شما سلب کرده باشد یا حتی اگر کودکان در خانه شما جیغ و داد زیادی میزنند نقشه خانه دو خوابه ۱۵۰ متری زیر که کمی از مدل نقشه خانه دو خوابه ۶۰ متری بزرگ تر است و فضای بیشتری را برای زندگی در اختیار شما قرار می دهد، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری شما می تواند باشد.

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

کدام مورد اولویت بیشتری دارد : متراژ خانه یا مکان آن!؟

مکانی که در آنجا زمین شما قرار دارد و می خواهید خانه خود را بسازید عاملی مهم در تعیین میزان هزینه که برای ساخت خانه خود انجام می دهید، است. بنابراین بلفرض مثل که شما ملتی میلیاردر نیستید باید این سوال را از خود بپرسید : متراژ خانه برای شما اهمیت دارد یا مکانی که در آنجا خانه خود را می سازید. اگر متراژ برای شما مهم باشد مسلما دیگر یک نقشه خانه کوچک برای شما مناسب نیست. از سوی دیگر اگر مکان نگرانی شما باشد یک نقشه خانه دو خوابه ۷۵ متری به سبک دوبلکس می تواند ایده عال ترین انتخاب برای شما باشد.

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

عرض زمین شما چقدر است !؟

اگر زمین شما به گونه است که عرض کمتر از ۸ الی ۷ متر دارد ولی طول زیادی دارد لزوما ، لازم نیست شما به سمت نقشه های خانه های کوچک بروید بلکه ما در سایت پلان خانه رویایی من نقشه های داریم که در عرض ۶ متر هستند اما متراژ بالای ۱۰۰ متر دارند مثل نقشه خانه دو خوابه ۱۲۰ متری زیر :

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

به همین ترتیب ، اگر زمین های شما عرض کمی دارند اما متراژشان بالا است. ما نقشه های زیادی داریم که دارای عرض کم هستند اما نقشه های زیبایی می توانند باشند.

نمونه نقشه خانه دو خوابه ۵۰ متری در عرض ۶ متر زیر را بررسی کنید :

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

از سوی دیگر ، اگر عرض زمین شما و متراژ آن کم است و بودجه زیادی ندارید که نمی توانید یک خانه تریبکلس سه طبقه برای خود بسازید.

می توانید از نقشه خانه دو خوابه ۵۰ متری دو خوابه را در نظر بگیرید.

تا حالا توانستید نقشه خانه دو خوابه مورد نظر خودتان را پیدا کنید !؟

اگه تا حالا هنوز نتوانستید نقشه ایده عال خودتون رو پیدا کنید نگران نباشید. چرا !؟ چون سایت ما مجموعه عظیمی از نقشه خانه های دو خوابه زیر ۱۰۰ متر در انواع مدل های ویلایی ، دوبلکس ، تریبلکس در اختیار شما قرار می دهد و می توانید مطابق با سلیقه خودتان نقشه خانه مد نظر را انتخاب کنید.

همچنین نقشه خانه دو خوابه ۱۰۰ متری زیر که از نوع خانه های تریبکس است را بررسی کنید.

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

از سوی دیگر اگر شما احساس می کنید نقشه بالا کمی کلاسیک است می توانید نقشه مدرن ویلایی زیر را هم مورد بررسی خود قرار بدهید :

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

یا اگر هم زمین شما در کنار یک رودخانه یا لبه دریاچه است ممکنه نقشه زیر مورد پسنتون واقع بشه :

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

به طور خلاصه ، ما گزینه های زیادی برای انتخاب داریم. علاوه بر این به زودی در سایت پلان رویایی خانه من سرویسی اضافه خواهد شد که شما می توانید در خواست دهید تا ما نقشه ها را برای شما مطابق با سلیقه خودتان ویرایش کنیم تا به شما کمک می کند که نقشه ها را کوچک تر و یا حتی بزرگتر کنید و خانه های بسیار زیبای را بسازید. سرویس های بهداشتی را بزرگتر کنید و وان حمام را در آنها قرار دهید یا اتاق ها رو کوچکتر و یک اتاق پرو رو به آن اضافه کنید و …

بنابراین حالا دوباره از خودتان بپرسید : آیا نقشه خانه دو خوابه ۱۰۰ متری یا زیر ۱۰۰ متر برای شما مناسب است !؟ آره یا نه …

فهرستی از نقشه های نقشه خانه های دو خوابه را مشاهده کنید. همچین می توانید اینجا کلیک کنید و نقشه های ویلایی ما را هم مورد بررسی خود قرار دهید.

بزودی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

پلان های که حتما باید ببینید ...

بزودی

نقشه خانه دوبلکس

بزودی

نقشه خانه دوبلکس

بزودی

نقشه خانه دوبلکس

تیم تحریریه پلان خانه رویایی من

هر آنچه در پلان خانه رویایی من مطالعه می کنید، حاصل سال ها تجربه ما در زمینه طراحی و مشاوره نقشه های خانه است. تمام کوششِ ما در این است که شما را به نقطی برسانیم تا بهترین انتخاب خود را برای داشتن طرح خانه ای که سال ها می خواهید در کنار خانواده خود در آن زندگی کنید؛ داشته باشید.

درباره ما بیشتر بدانید ...
این محتوا را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on google
Share on twitter
Share on facebook
نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید