عضویت در سایت
نام محصول قیمت محصول تنظیمات

پروژه رویت

امروزه دغدغه بسیاری از کاربرانی که تازه با نرم افزار رویت آشنا شده اند و یا در حال یادگیری آن هستند این است که چطور و از کجا باید پروژه رویت خود را شروع کنند تا بتوانند به هدف و خواسته خود در طراحی با رویت برسند. بررسی پروژهای مختلف به شما این کمک را می کند تا با تکنیک های مختلف این نرم افزار آشنا شوند ، در این مقاله سعی می کنیم ابتدا به معرفی این نرم افزار سپس به قابلیت های آن و پس از آن به بررسی چند پروژه که با این نرم افزار طراحی شده است بپردازیم و در نهایت لینک های دانلود نمونه پروژه رویت آرچ فایل را برای شما قرار می دهیم.

رویت چیست؟ مزایای استفاده از رویت چیست؟ چگونه از نرم افزار رویت استفاده کنیم؟

رویت چیست؟پروژه رویت

نرم افزار Revit یک نرم افزار کاربردی است که توسط شرکت Autodesk برای معماران و متخصصان ساختمان طراحی شده است. ابزار و ویژگی هایی که ساختار Revit را تشکیل می دهد به طور خاصی طراحی شده اند تا از قابلیت ساخت مدل سازی بر پایه اطلاعات (BIM) پشتیبانی کند. نرم افزار رویت با استفاده از قابلیت BIM در مقابل تهیه پیش نویس کامپیوتری (CAD) قادر به استفاده از اطلاعات پویا در مدل های هوشمند است – ساختارهای سازه ای پیچیده را می توان با دقت طراحی و مستند سازی کرد و در مدت زمان کوتاهی آن ها را انجام داد. هر مدل ساختمانی هوشمند که با نرم افزار رویت ایجاد شده باشد، کل پروژه را در دسترس شما قرار می دهد و در یک فایل پایگاه داده ذخیره سازی می کند.

نرم افزار Revit به شما این اجازه را می دهد تا تغییراتی که بر روی یک قسمت از مدل اعمال کرده اید به طور خودکار به سایر قسمت های مدل منتقل کنید، بنابراین گردش کار برای کاربران نرم افزار Revit افزایش می یابد.

مزایای استفاده از نرم افزار رویت چیست؟

افرادی که در حال حاضر مشغول به کار در عرصه معماری و دیگر زمینه های حرفه ای ساخت و ساز هستند، مزایای زیادی در قبال استفاده کردن از نرم افزار رویت نسیب شان شده است.گردش کار BIM توسط رویت آرشیتکت نه تنها به حداکثر رساندن بهره وری کمک می کند بلکه باعث ساده سازی گردش کار در زمینه طراحی و مستند سازی می شود، با به روز رسانی خودکاری که هنگام اعمال یک تغییر در یک قسمت از مدل بر روی کل مدل اصلاحات صورت می گیرد باعث سرعت بخشیدن به کار از مرحله شروع تا پایان می شود.

همچین نرم افزار رویت آرشیتکت بسیاری از ابزار و ویژگی های دیگری را ارائه می دهد که می تواند را افزایش بهره وری دهد از جمله متریال های برای تجزیه و تحلیل عملکرد، قابلیت ادغام شدن با Autodesk 360، انجام کار به صورت گروهی بر روی یک پروژه، مدل سازی ساختمان، مدل سازی پارامتریک، و خیلی موارد بیشتر…

از نرم افزار Revit چگونه استفاده کنیم؟

نرم افزار رویت توسط معماران و دیگر متخصصان ساختمان برای کمک به کاهش اشتباه در هنگام کار، به دست آوردن بینش بهتر در مورد نحوه اجراء پروژه ساخت و ساز قبل از شروع ساخت، طراحی طرح های با کیفیت بهتر و بهبود تحویل پروژه، مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال، یک موسسه آموزشی معماری می تواند از نرم افزار Revit به عنوان نرم افزار انتخابی برای کمک به ۶۰۰ دانش آموز تمام وقت خود استفاده کند تا با استفاده از یک گردش کار BIM برای ساخت مدل های سه بعدی با تاثیر بالا در تجربه واقعی آموزش ببینند. در مورد شرکت مهندسی و خدمات معماری، نرم افزار Revit ممکن است برای طراحی سریع و ساخت یک ساختمان که در اطراف تجهیزات پردازش ضریب هوابرد وجود دارد استفاده شود و برای سطح بالایی از تعمیر و نگهداری و ارتقاء آینده در نظر گرفته شود.

در نهایت، نرم افزار Revit برای ایجاد طرح های ساختمان دقیق مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که حداقل زمان لازم برای هماهنگی و طراحی در یک محیط مجازی است. این، به نوبه خود، باعث می شود که ایده ها با سرعت بیشتری کار کنند و به حفظ سازگاری بهتر در پروژه ها کمک کند.

ویژگی های کلی رویتنرم افزار Revit / نرم افزار رویت

 • سادگی و سرعت یادگیری آن
 • افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه‌ها
 • ترسیم هم‌زمان ۳بعدی و ۲ بعدی نقشه‌های ساختمان
 • تبدیل سریع نقشه‌های فاز ۱ به نقشه‌های فاز ۲
 • ارتباط هم‌زمان نقشه‌های معماری با نقشه‌های سازه و تأسیسات و اعمال هم‌زمان تغییرات بین این نقشه‌ها
 • حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع
 • امکان انجام مطالعات اقلیمی (نور و سایه) بر روی ساختمان
 • امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان
 • محاسبه متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه‌ها
 • قابلیت ارتباطی با دیگر نرم‌افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد، ۳Dmax (ورودی و خروجی)
 • امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجرایی
 • امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجرایی

 

 

بررسی نتایج مسابقه AEC Excellence Awards ( نمونه پروژهای نرم افزار Revit )

در این بخش قصد داریم به معرفی پروژه های که با نرم افزار رویت طراحی شده اند و در مسابقه AEC Excellence Awards 2017 که توسط دانشگاه اتودسک در لاس وگاس برگزار شده است بپردازیم. این مسابقه در سطح جهانی بوده که شامل بخش های مختلف نظیر فن آوری های مرتبط با BIM (طراحی اطلاعات ساختمان) و طراحی معماری پایدار در صنعت AEC است. در این دوره ۱۴۵ مورد پروژه،از بیش از ۳۰ کشور مختلف را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد در سراسر جهان نوآوری در طراحی ساختمان و ساخت و ساز  در حال پیشرفت است. و تقریبا همه آنها از نرم افزار Revit استفاده کردند.

بخش اول : ساختمان ها

برنده اول : بنیاد آینده دبی Killa Design, BuroHappold Engineering, BAM Higgs & Hill, Transgulf برای موزه آینده

در حالی که داخلی بسیاری از موزه ها به گذشته نگاه می کند، موزه آینده هر چیزی را که نامش را به تصویر می کشد، نشان می دهد: نمایشگاه های نوآوری و انکوباسیون ایده های جدید.
۱۳۶ میلیون دلار، ساختمان نمادین ۳۰،۰۰۰ متر مربع در نزدیکی برجهای امارات در دبی، شکل فوری قابل تحسین است
که توسط نمایه فولاد ضد زنگ آن با خطاطی روشن با شیشه عربی به تصویر کشیده شده است.
درباره این پروژه نرم افزار رویت بیشتر بدانید …

 

 

 

 

برنده دوم : موسسه طراحی معماری تیانجین برای پروژه مرکز ملی تناسب اندام منطقه سایحان در شهر هوهچتی چین

پروژه مرکز ملی تناسب اندام منطقه سایحان در شهر هوهوتون در مغولستان داخلی طراحی و ساخته شده است تا مشارکت در برنامه تناسب اندام ملی ۲۰۱۶-۲۰۲۰ چین را تشویق کند. این ساختمان با ۹۱،۴۳۷ متر مربع و مجموع مساحت ساختمان ۳۳،۰۰۰ متر مربع، ساختمان به دو منطقه تقسیم شده است که شامل سالن های چند منظوره با ۵،۰۰۰ کرسی برای رویدادهای ورزشی و امکانات ورزشی می باشد.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

برنده سوم: دبی شرکت Expo 2020 برای دفتر Expo 2020 دبی

بین روز افتتاحیه آن در اکتبر ۲۰، ۲۰۲۰ و نزدیک آن در ۱۰ آوریل ۲۰۲۱، نمایشگاه دوبی Expo 2020 با مبلغ ۶،۸ میلیارد دلار، ۱۸۰ کشور با ظرفیت پذیرش ۲۷۰ هزار بازدید کننده در روز به دست خواهند آورد. محوطه محوطه نمایشگاه ۲،۰۰۰،۰۰۰ متر مربع با ۲،۴۰۰،۰۰۰ متر مربع باقی مانده برای امکانات و امکانات را اشغال خواهد کرد.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

بخش دوم : پایداری

برنده اول : GeotecturaGeotectura, Axelrod-Grobman Architects, NCA, Assa Aharoni برای دانشکده مطالعات محیط زیست پورتر.

دانشکده مطالعات محیط زیست پورتر در دانشگاه تل آویو حقیقتا مظهر آنچه درون و بیرون دیوارهایش آموزش داده شده و تحقیق می کند. ساختمان ۴،۰۰۰ متر مربع اولین نوع خود در اسرائیل است، که از صدور گواهینامه LEED Platinum (92 امتیاز) و ۵ ستاره در کد سبز اسرائیل ۵۲۸۱ برخوردار است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه نرم افزار Revit اینجا را مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

 

برنده دوم : موسسه طراحی معماری تیانجین برای مرکز فرهنگی ورزشی جی فنگ نان لو

مرکز فرهنگی و ورزشی جی فنگ نان لو به رفاه عمومی – از نظر جسمی و فرهنگی اختصاص یافته است. این برای حداکثر پایداری طراحی شده است و به عنوان یک ساختمان خالص صفر عمل می کند و هر دو از LEED پلاتین و گواهینامه های سه ستاره چین به دست می آید.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

 

برنده سوم : شرکت توسعه کیفیت Magnolia Limited برای WHIZDOM 101 بانکوک

مگنولیا کیفیت توسعه شرکت آموزشی ویبولیتین ماموریت این است که تبدیل یک طرح شهری، ۱۷ هکتار به یک مدل شهر پایدار و هوشمند با تکامل کامل، دیجیتال، توسعه مخلوط با هر دو فضای تجاری و برج های مسکونی.
با به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی، صرفه جویی در انرژی و کاهش انتشار کربن،
پروژه ۱ میلیارد دلاری برای بهبود کیفیت زندگی و توسعه پایدار برای جامعه طراحی شده است.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

بخش سوم : زیر ساخت ها

برنده اول : Foster + Partners برای فرودگاه بین المللی نیومکزیکو (NAICM)

در ۴۷۰،۰۰۰ متر مربع، NAICM یکی از بزرگترین فرودگاههای جهان خواهد بود؛ شکل جریان آن از پرواز الهام گرفته شده است. اما تمرکز اصلی طراحی آن تجربه مسافر است. ترمینال خود تقریبا ۱.۵ کیلومتر طول دارد و یک شبکه تک مداوم با سقف نوآورانه و پل های تعطیل ثابت در یک محفظه است.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …
 

 

برنده دوم : گروه LiRo برای East Side Access

قرار گرفتن در زیر خیابان های شلوغ منهتن یکی از بزرگترین پروژه های زیربنایی در ایالات متحده است. اداره حمل و نقل شهری متروپولیتن دسترسی East Side را از قطارهای لانگ آیلند و کوئینز به سمت شرق منهتن متصل می کند. این شامل هشت بلوک بلوک طولانی و ایستگاه های چند قطار ۱۵۰ پا در زیر ایستگاه مرکزی بزرگ و همچنین بازسازی بزرگ هارولد اینترلوکینگ، شلوغ ترین جاده در کشور است.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

برنده سوم : Norconsult AS برای آرنا-برگن، Ulriken تونل

تونل اولرین تونل آرنا-برگن اولین استفاده از دستگاه خسته کننده تونل در نروژ است. هنگامی که تونل موازی جدید به اتمام می رسد، دو مسیر بین Arna و Bergen اجرا می شود، ماتریس های مکرر بین شهرها و ایستگاه های به روز شده برای تطابق با قطارهای جدید.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

بخش چهارم : ساخت و ساز

برنده اول : China Construction Eighth Engineering Division Corp. Ltd برای مرکز پژوهشی مالی تیانجین چو تای فوک

مرکز مالی تیانجین چو تای فوك كه قرار است در پاییز سال ۲۰۱۹ به اتمام برسد، نقطه عطفی برجسته ای با فضای تجاری و تجاری است. آپارتمان لوکس؛ و یک هتل پنج ستاره. این ساختمان دارای یک مساحت کل ساختمان ۳۹۰،۰۰۰ متر مربع است که یک زیرزمین چهار طبقه، یک پدیده پنج طبقه و یک برج ۱۰۳ طبقه با ارتفاع ۵۳۰ متر می باشد.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

برنده دوم : China Construction Eighth Engineering Division Corp. Ltd برای برج چین Zun

قرار است برای تبدیل شدن به بلندترین ساختار در شهر پکن و در ناحیه ای که مستعد ابتلا به زلزله ۸.۰ باشد، ۳.۵ میلیارد دلار Zun Tower جدید CITIC Group با مساحت ناحیه ای ۴۳.۷ میلیون متر مربع به ۵۲۸ متر با ۱۰۸ طبقه متصل خواهد شد و هفت طبقه در زیر زمین.
درباره این پروژه نرم افزار Revit بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

برنده سوم : شرکت Obayashi و ITOCHU فن آوری راه  برای تونل Mikusa در Kinki خط راه آهن Kise

ژاپن در محاصره دریا، به خصوص در معرض تخریب سونامی قرار دارد. از آنجا که بسیاری از مناطق با یک جاده متصل هستند، در طی یک فاجعه خطر انزوای زیادی وجود دارد. اخیرا ساخته شده است که بزرگراه جدید برای حمل و نقل اضافی ساخته شده است که شامل ساخت تونل Mikua 2380 متر است.
درباره این پروژه  بیشتر بدانید …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جوایز AEC Excellence 2017 توسط Autodesk، HP، Dive ساخت و ساز و شهر های هوشمند غواصی حمایت شد.
هیئت مستقل قضات، پروژه های برنده را در رده های پایداری، زیرساخت، ساختمان و ساخت و ساز قرار داد.
درباره برندگان بیشتر بدانید …
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برندگان جوایز AEC Excellence 2017
و نیز نمایشگاه AEC Excellence Awards 2014، Showreel را ببینید :
https://www.autodesk.com/solutions/bim/hub/aec-excellence-2017

 

دانلود نمونه پروژه رویت

 

تعداد مطالب : 1 تاریخ عضویت : Fatal error: Call to undefined function jdate() in /home/archfi/domains/archfile.ir/public_html/wp-content/themes/Market-Graphics/parts/author.php on line 9